Női fejlesztő program
Női kör
Vezeti: Bernáth Krisztina
2019. februártól
minden hónap első keddjén 17h-tól.
Helyszín: 1146 Budapest, Thököly út 58.-60.
a földszinti open office helységben
Témák az első félévben:
Február 5.
Európai Nőnek lenni 2019-ben”?”
A “Ki vagyok én?” lehetőségei a Davis modell alapvetései mentén.
Március 5.
Önkifejeződés és tipológia.
Egzisztenciális modelljeink.
Az ABSZOLÚT ANYA létezik/het még?,-Az ABSZULÚT NŐ “tarol/hat divatból”?”-A Professzionalista tényleg arra tette fel az életét,hogy leversenyezze/hesse a férfiakat?- És a VEGYES meddig tágítja/hatja a határokat?
Április 2.
A BELSŐ NŐ.
A teremtés csodája párkapcsolatban, családban, társadalomban.
Hát a Leghatalmasabbnak tetsző módon”?”
Április 30. (Kockás pléden a szabadban...”?”)
Anya-Lánya kapcsolataink.
Örömmel szülés vagy a keresztre feszülés mintái.
G-Natal elmélet a mai egészségügyi rendszerben. - 12 éves kórházi missziós tapasztalataim.
Június 4.
“Parázs-szék” Tradíció tisztelet, családi szokások fontossága.
Szülői-,Anyai vágyak a párválasztásban.
ÁLDÁS -ÁLDATLANSÁG...
2019. szeptembertől Férfi félév...
Szeretettel hívlak és várlak Benneteket:-)))
Bernáth Kriszta
A tematikus női kör, azzal a céllal jött létre, hogy a női fejlődéslélektan és tipológia,- valamint a női szerepek megértését, és gyakorlását szolgálja.
10 témát felölelő program, havonta egyszer, keddenként délután 17.00-kor kezdődik.
A tematikus csoportos ülés menete:
17.00 órakor kötetlen beszélgetéssel kezdünk. Mindenki kimondhatja az aktuálisan Őt foglalkoztató problémákat, feladatokat,-vagy éppen hangulattól függetlenül figyelheti, és hallgathatja a többieket a körben. Esetlegesen a korábbi ülések hatására létrejött tapasztalatokat megosztjuk egymással.
Teázunk, házi finomságokat fogyasztunk, és recepteket cserélünk.
Előadás a kiírt témában.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A születés jelentősége a mindennapi életben
Már a fogantatás során nagyon sok lelki akadály és program működik a emberekben. Érzelmi gátlások, családi programok, ellenállások akadályozhatják a fogantatás kialakulását vagy éppen ellenkezőleg, a fogamzásgátlást.
A leendő kismamák, illetve várandós hölgyek, ezeket az akadályokat a légzésen keresztüli megváltozott tudatállapotban való munka során, sikeresen fel tudják dolgozni. Minden történés, érzelmi élmény, amit a fogantatástól a születés utáni néhány napban élünk át, megmarad az emberi információs rendszerben, és ez segít a probléma azonosításában és feldolgozásában. Regresszív állapotban képesek vagyunk ezt a folyamatot újra átélni, és verbálisan struktúrálni, valamint a saját, fejlettebb szinten lévő információs struktúránkba elhelyezni.
Bizonyos információs blokkok cserélhetővé válnak, és új pozitív programok építhetők be. Annak érdekében, hogy könnyebben tudjunk foglalkozni a történtek feldolgozásával, a folyamatot négy szakaszra bonthatjuk, amelyeket mátrixoknak nevezünk. A légzés folyamatában megtalálhatóak a programok beindulásának pillanatai, amikor ki tudjuk cserélni ezeket a negatív programokat pozitívra.
Minden mátrixban beindulnak programok. Pl. a szülők döntöttek, hogy fiút szeretnének, de lány születik. Ekkor a fogantatástól beindul ez a program, aminek a csecsemő meg akar felelni. Ha a szülők később megváltoztatják véleményüket, és tudatosan feldolgozzák, és átalakítják, a generációs programot, akkor van lehetőség arra, hogy a program elindulása elkerülhetővé váljék.
1. Mátrix. Fogantatástól a születési görcsökig tartó szakasz .
A szülők más nemű gyereket várnak, mint amilyen születik . Bizonytalanok a szülők abban, hogy tényleg akkor szeretnének-e gyereket . Közömbösség alakul ki a gyermek születésével kapcsolatban.
Egyáltalán nem kívánták a gyermeket a szülők.
2. Mátrix. A légzés folyamat során az egyén be tudja azonosítani, hogy meg akar-e születni, vagy sem.
A döntést befolyásoló tényezők az alábbiak lehetnek:
Szülei nem várják a csecsemőt és a szülést.
Az édesapa és az édesanya félnek, hogy mi történik a szülés után.
Az édesanya nem akar szülni, nem akarja elengedni a magzatát. Vagy túl korán akarja megszülni a gyermekét, és stimulálja a szülést gyógyszerekkel, vagy más módszerekkel.
Nincs egybeesés a magzat, és az édesanya ritmusa között, az édesanya túl aktív, vagy passzív.
3. Mátrix A születési csatornából való kijutás.
Könnyedén kicsúszhat a baba, vagy ellenállhat a kijövetelnek. Az édesanya és a gyermek kreatív együttműködésének folyamatában degradálhatják, illetve segíthetik egymást. Az anyával, és a tágabb külvilággal való együttműködési képesség, illetve képtelenség.
4. Mátrix A csecsemő elhagyja az anyját, és elvágják a köldökzsinórt.
Az anyával való kapcsolat jelenti a kapcsolatot az élettel. Amikor ez a tapasztalat örömteli, meleg, kellemes, akkor azt az üzenetet hordozza, hogy a sok fáradtságnak meg van az eredménye. Amennyiben ez nem így történt, pesszimista, szkeptikus hajlamok alakulnak ki. A problémák előtti megbénult toporgás, értelmetlenség, reménytelenség érzése.
Ezeknek az energiablokkoknak a felismerésével, új folyamatok indíthatóak a születendő gyermek és a család életében.